DIALOGI

„Dialogi” to rzeczowe spotkania ze specjalistami: tematy ważne dla zdrowia, możliwość zadawania pytań, ekspercka wiedza, przystępność, otwartość i brak tabu!

Spotkanie #001: Obniżenia narządów miednicy mniejszej

Pierwsza rozmowa dotyczy uroginekologii, a dokładniej obniżeń narządów w obrębie miednicy mniejszej. Komu grożą? Czym się objawiają? Jakie są metody leczenia? Czemu to tak ważny temat?

Na te i inne pytania moje oraz Wasze odpowie prof. KAAFM dr n. med. Paweł Szymanowski, ginekolog, Prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, członek Europejskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, autor nowych technik operacyjnych, podręczników i licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, wykładowca, szkoleniowiec.

Spotkanie #002: Profilaktyka psychologiczna i psychoonkologia

Tym razem porozmawiamy o profilaktyce psychologicznej i psychoonkologii. Czy istnieje profilaktyka psychologiczna? Jak powinna wyglądać relacja z lekarzem i przekazywanie złych wieści? Co dzieje się w psychice osoby z rakiem i jak sobie z tym radzić? Co ma w głowie ktoś, kto choruje na nowotwór ginekologiczny? Na te i inne moje oraz Wasze pytania odpowie Adrianna Sobol, psychoonkolożka i psychoterapeutka, współautorka książki „Oswoić raka”, członkini Zarządu Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej, twórczyni platformy „Zdrowie zaczyna się w głowie”, wykładowczyni, pracownica szpitala onkologicznego, autorka licznych publikacji, edukatorka.